فیلتر محصولات

قیمت

تومان تومان

تولید کننده

بیشتر... کمتر

محصول کشور

نوع دستگاه حضور و غیاب

فیلتر

دستگاه حضور و غیاب بتا

در دنیای امروز شاهد پیشرفت چشمگیری در عرصه تکنولوژی هوش مصنوعی و در صنعت انفورماتیک هستیم و به همین سبب تحول بسیار بزرگی در جهان رخ داده است. به‌طور کلی تکنولوژی هوش مصنوعی زندگی را از جنبه‌های مختلف برای انسان‌ها آسان می‌سازد و انجام بسیاری از امور را تسهیل می‌کند.

سه مدل مختلف دستگاه حضور و غیاب بتا

برای اثبات پیشرفت روزافزون تکنولوژی هوش مصنوعی می‌توان به کاربرد انواع سیستم‌های هوش مصنوعی در صنایع، سازمان‌ها و مجتمع‌های اداری، تجاری، ورزشی و حتی منازل اشاره کرد. این دستگاه‌ها از اهمیت فراوانی برخوردار بوده و بسیاری از کارها از جمله فعالیت‌های مربوط به سیستم‌های حفاظتی، امنیتی و کنترل تردد افراد را به راحتی انجام می‌دهند.

دستگاه حضور و غیاب بتا یک دستگاه بسیار کاربردی در زمینه کنترل تردد و ورود و خروج کارمندان یک شرکت یا یک مجموعه است. در این مطلب قصد داریم به بررسی همه جانبه این سیستم و شرح کار آن بپردازیم.

معرفی دستگاه حضور و غیاب بتا

شرکت بتا فعالیت تولیدی خود را از سال 1380 در زمینه انواع سیستم‌های الکترونیکی نظارتی و حفاظتی آغاز کرده و جایگاه خود را به‌عنوان یک شرکت بزرگ داخلی در عرصه تولید این سیستم‌ها ثابت نمود. انواع سیستم‌های تولیدی بتا از کیفیت و تنوع بالایی برخوردارند.

یکی از سیستم‌های تولیدی این شرکت که در سال‌های اخیر با پیشرفت‌های فراوانی همراه بوده‌ است، سیستم‌های حضور و غیاب ارگان‌ها و اماکن اداری است. این سیستم‌ها در کنترل تردد افراد عملکرد بسیار خوبی داشته و حضور و غیاب را به بهترین نحو و دور از اشتباه ثبت می‌کنند.

دستگاه حضور و غیاب بتا از تکنولوژی تشخیص اثر انگشت لحظه‌ای برخوردار است و کار حضور و غیاب را از این طریق انجام می‌دهد. با لمس سنسور اثر انگشت، ثبت حضور با دقت فوق‌العاده بالا و در کمتر از یک ثانیه پس از لمس هر سنسور انجام می‌شود.

سنسور اثر انگشت تعبیه شده در دستگاه‌ حضور و غیاب بتا، به‌عنوان مبنای شناسایی در این دستگاه شناخته می‌شود. در‌واقع این سنسور به کمک حافظه و پردازنده داخلی خود به‌عنوان یک پایگاه داده گسترده، به تطبیق و تشخیص اثر انگشت افراد مختلف می‌پردازد.

کاربرد دستگاه حضور و غیاب بتا

دستگاه حضور و غیاب یک محصول جدید و پیشرفته از شرکت بتا محسوب می‌شود که تمام نیازهای مختلف مشتریان را در زمینه حضور و غیاب و تردد رفع می‌کند؛ به همین دلیل امروزه خرید دستگاه حضور و غیاب بتا برای هر شرکتی یک ضرورت است.

این دستگاه‌ دارای قابلیت ارتباط با انواع کارتخوان است. به سبب این قابلیت، دستگاه می‌تواند علاوه‌بر تشخیص اثر انگشت افراد، کار کنترل و ثبت تردد در ادارات، مجتمع‌های مسکونی، اماکن امنیتی و... را از طریق کارت، رمز ورود و اتصال به کلید کنترل دستی انجام دهد.

دستگاه حضور و غیاب بتا می‌تواند تمام این روش‌ها را با‌هم به کار گیرد و به صورت ترکیبی کار کند. به‌کارگیری این روش‌ها در کنار یکدیگر سبب ایجاد سطح بالایی از امنیت شده و از آنجا که حافظه بالایی دارد، در اماکن پر تردد قابل استفاده است.

ویژگی ‌های ظاهری دستگاه حضور و غیاب بتا

نوع طراحی دستگاه کنترل حضور و غیاب بتا ساده و زیبا بوده و نصب آن در فضای بیرونی می‌تواند جلوه‌ای زیبا و خوشایند به محیط بدهد. جنس پلاستیک برای بدنه این دستگاه‌ در نظر گرفته شده‌است. این بدنه از ترکیبات آلیاژی آهن برخوردار بوده و به همین سبب در برابر عوامل و شرایط مخرب آب و هوایی مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد.

صفحه نمایش دستگاه حضور و غیاب بتا رنگی است و منوی فارسی، انگلیسی و صفحه کلید اعداد یک تا 10 دارد که امکان تنظیم پارامتر‌ها و مدیریت دستگاه را به کاربران می‌دهد. در بخش کناری آن، سنسور اثر انگشت و لوگو بتا و یک کلید زنگ قرار دارد. کلید زنگ به‌منظور اطلاع‌رسانی فرد مراجعه کننده به ساکنین داخل ساختمان جهت اعلام حضور خود در دستگاه‌ تعبیه شده‌ است.

نرم ‌افزار سیستم حضور و غیاب بتا

نرم‌افزارهای جانبی مختلفی به جهت استفاده بهتر از سیستم حضور و غیاب در نظر گرفته شده ‌است. این نرم‌افزارها قابلیت‌هایی همچون امکان پردازش اطلاعات و محاسبه پارامترهای حقوق و دستمزد را به دستگاه می‌دهند. نرم‌افزارهای مذکور با درخواست مشتری به همراه دستگاه ارائه می‌شوند که البته افزایش قیمت دستگاه حضور و غیاب بتا را نیز به دنبال دارند.

نسخه‌هایی از نرم‌افزارهای فارسی برای دستگاه حضور غیاب با عناوین WinTa و Webkart وجود دارد. این نرم‌افزارها جهت دریافت اطلاعات مربوط به حقوق و دستمزد تردد اعم از گزارش‌های محاسبه اضافه کار، کسر کار، غیبت و... با توجه به زمان ورود و خروج کارمندان ارائه می‌شوند.

جمع بندی

نرم‌افزارهای جانبی مختلفی به جهت استفاده بهتر از سیستم حضور و غیاب در نظر گرفته شده ‌است. این نرم‌افزارها قابلیت‌هاییدر این مطلب ارائه شده از سایت آریا ایمن به بررسی یکی از محصولات با کیفیت و پرکاربرد شرکت بتا یعنی دستگاه حضور و غیاب پرداخته شد. وجود این دستگاه‌ در شرکت‌ها با توجه به ماهیت و کاربردی که دارد، از اهمیت فراوانی برخوردار است؛ همچنین قابلیت‌های جذاب دستگاه حضور و غیاب بتا با وجود برخی از نرم‌افزارها که با درخواست مشتریان عرضه می‌شوند، دوچندان شده و کارایی این محصول را افزایش می‌دهد.

ادامه مطلب