فیلتر محصولات

قیمت

تومان تومان

تولید کننده

بیشتر... کمتر

محصول کشور

فیلتر

بخاری برقی

بخاری برقی یک دستگاه متشکل از اجزای متفاوت است که انرژی الکتریکی را به گرما تبدیل می کند، بخاری های برقی باتوجه به قیمت، ابعاد، عملکرد، اجزای تشکیل دهنده و کاربرد به انواع گوناگونی تقسیم می شوند. بیشتر این دستگاه ها از طریق المنت ها و میله های سفالی موجود در داخلشان گرما تولید کرده و به روش همرفتی این گرما را به محیط بیرون انتقال می دهند.

بخاری برقی

باتوجه به نیاز مبرم خانواده ها و تمام افراد در فصول سرد سال به لوازم گرمایشی، تولید کنندگان این لوازم هرساله در حال تولید لوازم گرمایشی برقی،گازی و ... هستند. بنابراین وسایل گرمایشی در حال حاضر تنوع گوناگونی دارند که یکی از آن ها بخاری برقی است، بخاری های برقی نیز در انواع گوناگون کوچک و بزرگ، پرقدرت و کم قدرت تولید می شوند تا هر فرد بتواند بر حسب نیاز خود یکی از آن ها را خریداری کرده و استفاده کند.

بخاری برقی چیست؟

بخاری برقی یک دستگاه در ابعاد مختلف است که انرژی الکتریکی را به انرژی گرمایشی تبدیل کرده و به راحتی فضای مورد نظر را گرم می کند.

بخاری برقی کم مصرف

اگر از نزدیک بخاری برقی دیده و با دقت آن را نظاره کرده باشید قطعا متوجه اجزای آن شده اید؛ اجزای اصلی بیشتر بخاری های برقی لوله های سفالی هستند که دو طرف آن ها در نهایت به وسیله سیم و کابل ها، به جریان برق متصل می شوند. دور این میله های سفالی نیز سیم مفتولی پیچیده شده که به آن المنت می گویند، زمانی که الکتریسیته در دستگاه جریان می یابد پس از عبور از المنت و افزایش درجه حرارت آن باعث داغ شدن سفال شده و در نتیجه این گرما را به محیط اطراف دستگاه ساطع می کند.

بدنه بخاری های برقی را معمولا از فلز می سازند تا در مقابل حرارت داخلی مقاومت بالایی داشته باشد و بهتر گرما را به اطراف خود منتقل کند اما برای جلوگیری از خطرات احتمالی، قسمت داخلی بخاری برقی به وسیله عایق سرامیکی عایق بندی می شود.

امروزه به دلیل پیشرفت صنایع بخاری های برقی با عملکرد و جنس بدنه متفاوت تر نیز تولید می شوند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

انواع بخاری برقی

بخاری های برقی همانطور که گفته شد در انواع گوناگون تولید می شوند. تفاوت های میان بخاری های برقی در حالت کلی عبارتند از:

انواع بخاری برقی

تفاوت در فناوری بکار رفته در آن ها

تفاوت در اجزاء تشکیل دهنده

تفاوت در ساختار ظاهری

تفاوت در ابعاد که تفاوت در کاربرد را در پی دارد

تفاوت در فناوری بخاری های برقی

در ساخت بخاری ها و هیترهای برقی از سه فناوری استفاده می شود که انتخاب هر یک از آن ها باعث بروز تفاوت می شود. فناوری های بکار رفته در بخاری برقی یکی از سه فناوری زیر را شامل می شوند:

گرمایش همرفتی

در حال حاضر بیشتر بخاری های برقی به فناوری گرمایش همرفتی مجهزند زیرا این فناوری باعث جریان یافتن گرما در محیط مورد نظر شده و هوای آنجا را به خوبی گرم می کند.

گرمایش تابشی

این مدل بخاری های برقی تنها محیط اطراف و به خصوص فضای روبرویی خود را گرم می کنند به همین خاطر برای استفاده در محیط های کوچک مانند اتاق کار یا اتاق خواب ها بسیار مناسبند.

گرمایش Micathermic

ترکیب فناوری های گرمایش همرفتی و تابشی باعث تولید بخاری برقی با فناوری Micathermic میشود. مجهزترین بخاری های برقی موجود در بازار حال حاضر، این مدل بخاری ها هستند زیرا هم گرمای بیشتری تولید میکنند و هم اینکه با کاهش ذرات آلرژی زا و گردوغبار باعث پاکیزه تر شدن هوای محیط می شوند.

تفاوت در اجزای تشکیل دهنده

دومین عاملی که باعث ایجاد تفاوت میان بخاری های برقی می شود تفاوت در اجزای تشکیل دهنده آن ها است.

بخاری های برقی سرامیکی

در این بخاری های برقی المنت و سیم و ... مشاهده نمی شود و آن ها تنها با گرم شدن سرامیک های درونی شان تولید گرما می کنند و برخلاف تصور عامه مردم قابلیت تامین گرمای بیشتری نسبت به سایر دستگاه های مشابه دارند.

بخاری های برقی روغنی

در این دستگاه ها نیز بجای المنت و اجزای دیگر از نوعی روغن مخصوص جهت انتقال گرما استفاده می شود که روغن گرمابر مذکور در تمام دستگاه گردش یافته و به این ترتیب گرما را از داخل دستگاه به محیط بیرون انتقال می دهد.

بخاری های برقی مادون قرمز

بخاری هایی که به واسطه لامپ های کوارتزی تولید گرما می کنند بخاری مادون قرمز نام دارند.

بخاری های برقی المنتی

همان بخاری های برقی که همه ما با آنها آشنایی داریم و به وفور در بازار ایران یافته می شوند! این بخاری ها از ترکیب میله سفالی و المنت تشکیل شده اند که درباره نحوه عملکرد آن ها در ابتدای مقاله صحبت کردیم.

نکته: بهتر است بدانید اولین بخاری های برقی، بخاری های المنتی بودند.

تفاوت در ساختار ظاهری

ساختار ظاهری بخاری برقی نیز می تواند یکی از عوامل ایجاد تفاوت باشد اما باتوجه به تنوع ظاهری زیادی که در میان بخاری های برقی دیده می شود و همچنین باتوجه به سلیقه ای بودن این مورد ما به صورت تخصصی تر به این مبحث نمی پردازیم.

تفاوت در ابعاد و کاربرد

بخاری های برقی در ابعاد مختلف کوچک و بزرگ تولید می شوند که شما باید باتوجه به نیاز و نوع استفاده خود یکی از آن ها را انتخاب نمایید برای مثال اگر قصد دارید به وسیله بخاری برقی محیط کوچکی مانند اتاق خواب را گرم کنید به تبع باید بخاری با ابعاد متوسط انتخاب کنید و یا اگر قصد دارید هنگام کار کردن تنها اطراف میز کار شما گرم شود، بخاری برقی زیر پایی گزینه مناسبی است.

انواع بخاری برقی در اندازه های مختلف

ویژگی های یک بخاری برقی خوب

بخاری برقی خوب، بخاری است که ویژگی های زیر را داشته باشد؛

کم مصرف باشد زیرا بخاری برقی کم مصرف هم از مصرف بی رویه برق جلوگیری می کند و هم از صرف هزینه های زیاد.

گرمای مطلوب تولید کند و بتواند محیط مورد نظر را به خوبی گرما ببخشد.

قابلیت حمل آسان داشته باشد.

از نظر ظاهری زیبای و آراسته باشد.

تمام نکات ایمنی در ساخت آن رعایت شده باشند تا در هنگام استفاده از آن هیچگونه خطری شما را تهدید نکند.

و در نهایت قیمت مناسب و ارزان داشته باشد، قیمت بخاری برقی در کنار تمام ویژگی های گفته شده از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

موارد مصرف بخاری برقی

بخاری های برقی می توانند در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند اما موارد مصرف این دستگاه به نوع دستگاه بستگی دارد، به عنوان مثال بخاری برقی فن دار به دلیل تولید صدا قابلیت استفاده در اتاق خواب را ندارد و برای محیط هایی مانند حمام و یا ابعاد بزرگ تر آن برای فضاهای بزرگ تر مانند سالن پذیرایی بسیار مناسب است. و یا کرسی برقی که یکی از انواع بخاری های برقی به حساب می آید، به دلیل برخورداری از فناوری تابشی تنها برای گرم کردن فضاهایی مانند فضای سرپوشیده و کوچک زیر کرسی کاربرد دارد. همچنین هیترهای برقی صنعتی نیز اکثرا در محیطهای بزرگ مانند سوله ها یا سالن های پذیرایی و ... مورد استفاده قرار می گیرند به همین دلیل خرید هیتر برقی صنعتی هرگز به افرادی که به دنبال خرید دستگاه این چنینی برای منزل هستند پیشنهاد نمی شود.

نکات مهم در هنگام خرید بخاری برقی

در هنگام خرید بخاری برقی بهتر است به نکاتی توجه شود که ما به تعدادی از این نکات اشاره می کنیم:

هیتر برقی ایستاده

دقت داشته باشید که بخاری انتخابی باید از نظر ابعاد و قدرت با محیط مورد نظر مطابقت داشته باشد.

مدل بخاری باید متناسب با نیاز انتخاب شود.

حتما در هنگام خرید بخاری برقی به برچسب و رتبه مصرف انرژی آن توجه نمایید.

توجه به برند دستگاه نیز از دیگر نکات مهم است زیرا به واسطه برند کالا می توان به مرغوبیت قطعات آن و طول عمر دستگاه پی برد (در میان بخاری های برقی ایرانی، بخاری برقی آراسته بهترین و باکیفیت ترین است)

حتما به سراغ فروشگاه هایی بروید که بخاری ها و هیترهای برقی متنوع تر و با قیمت مناسب تر ارائه می دهند تا دست شما برای انتخاب باز باشد و مجبور به خرید دستگاه های بی کیفیت نشوید.

قیمت بخاری برقی

فروشگاه آریا ایمن عرضه کننده انواع بخاری برقی ارزان و کم مصرف، هیترهای صنعتی و خانگی، هیتر کم مصرف، بخاری فن دار، کرسی برقی کم مصرف و به طور کلی متنوع ترین دستگاه های گرمایش برقی می باشد.

برای اطلاع از قیمت هیتر برقی ، بخاری و کرسی برقی و همچنین خرید کرسی برقی و سایر لوازم گرمایش برقی کافیست چند دقیقه زمان برای جستجو در سایت آریا ایمن بگذارید.

ادامه مطلب