فیلتر محصولات

قیمت

تومان تومان

تولید کننده

بیشتر... کمتر

محصول کشور

سایز صفحه نمایش

نوع دستگاه حضور و غیاب

فیلتر

دستگاه حضور و غیاب

امروزه در بیشتر شرکت‌ها دستگاه حضور و غیاب، یکی از وسایل بسیار مهم و ضروری به شمار می‌آید که بیشتر شرکتها، کارخانه ها و هر مکانی که نیاز به کنترل ورود و خروج پرسنل خود دارند به وسیله این دستگاه می‌توانند علاوه بر صرفه جویی در وقت کارمندان، در هزینه‌ها نیز صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای را داشته باشند. دستگاه کنترل تردد که بیشتر آن را با نام دستگاه حضور و غیاب می‌شناسند. این روز‌ها جایگزین روش‌های سنتی حضور و غیاب شده است که می‌تواند علاوه بر ثبت دقیق ساعات ورود و خروج کارمندان، یک گزارش ماهانه از ساعات ورود و خروج افراد بدهد که در واقع می‌تواند یک حسابدار الکترونیکی نیز باشد. این دستگاه حضور غیاب می‌تواند در فرایند تسویه حساب حقوق کارمندان نیز نقش بسزایی را داشته باشد و با اتصال به نرم افزار حضور و غیاب آنلاین و یا نرم افزار قسمت حسابداری شرکت‌ها به وسیله اطلاعاتی که در حافظه خود دارد اعم از روزها و ساعات حضور و غیاب کارمندان، روزهایی مرخصی و زمانهایی که به ماموریت رفته اند، بدون هیچ خطایی در حسابرسی، مقدار حقوق دریافتی تمامی کارمندان را محاسبه کند.

دستگاه حضور و غیاب

انواع دستگاه حضور و غیاب

این روزها می‌توان انواع دستگاه حضور و غیاب را با نحوه کارکرد متفاوتشان دربازار پیدا کرد. دستگاه حضور و غیاب کارتی یکی از متداول ترین انواع دستگاههای کنترل تردد می‌باشد که به ازای هر فرد در سازمان یک کارت تعریف می‌شود که با قرار دادن کارت روی قسمت تعیین شده صدایی مبنی بر اینکه هویت فرد مورد نظر تعیین شده است به صدا در می آید. در بعضی از مدل‌های این دستگاه حضور و غیاب به دلیل داشتن قابلیت RFID دیگر نیاز نیست تا کارت با دستگاه مورد نظر تماس داشته باشد بلکه کافیست کارت را روبروی دستگاه قرار داده تا اطلاعات پرسنل مورد نظر توسط سنسور‌های تعبیه شده در دستگاه، مورد تجزیه تحلیل قرار بگیرد. این نوع از دستگاههای کنترل تردد نسبت به دیگر انواع دستگاه حضور و غیاب از قیمت پایین تری برخوردار است.

دستگاه حضور و غیاب کارتی

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی یکی دیگر از روش‌های تشخیص هویت است که از مشخصه‌ای به نام بیومتریک در ساختار خود استفاده می‌کند که باعث ایجاد امنیت بسیار زیادی می‌شود. در این روش از ویژگی‌های فیزیولوژی و رفتارحرکتی هر فرد برای تشخیص هویت او استفاده می‌شود. در این روش که یکی از مرسوم ترین آن‌ها شناسایی به وسیله اثر انگشت هر فرد می‌باشد، اطلاعات یکتای اثر انگشت هر شخص به وسیله نمونه برداری تصویری از تمام نقاط ریز و درشت آن و سپس آنالیز این اطلاعات به وسیله یک سری الگوریتم های تشخیص هویت، باعث می‌شود تعدادی از ویژگی‌های منحصر به فرد اثر انگشت در قسمتی به عنوان حافظه ذخیره شود تا هنگام شناسایی هویت فرد از این اطلاعات بهره ببرد.

دستگاه حضور و غیاب انگشتی

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد که توانسته‌اند امنیت را به بالاترین سطح ممکن افزایش دهند. این گونه از دستگاه حضور و غیاب بیشتر در مکانهایی استفاده می‌شود که فاکتور امنیت یکی از موارد بسیار ضروری می باشد که البته قیمت این دستگاهها بالاتر از مدل‌های کارتی و اثر انگشتی است.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره یکی از جدیدترین راه‌حل های امنیتی مبتنی بر فناوری است که با شناسایی ویژگی های چهره فرد و ذخیره این الگوها در پایگاه داده خود امکان ورود و خروج افراد یک سازمان را پس از صادرکردن تاییدیه میدهد. نحوه کارکرد این دستگاهها به گونه‌ای است که وقتی پرسنل مورد نظر روبروی دستگاه می‌ایستد یک آنالیز دو بعدی یا سه بعدی از چهره فرد انجام می‌دهد و در صورت مثبت بودن نتیجه پیام تاییدیه‌ای را صادر می‌کند. امروزه شرکتهای بزرگی مانند اپل و سامسونگ، در تولید محصولاتشان از فناوری بیومتریک ( تشخیص چهره ) استفاده می‌کنند که نشان از همه‌گیر شدن این نوع تکنولوژی در عرصه علم و فناوری شده است.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

مزایا و معایب دستگاههای حضور و غیاب

این نوع سیستمهای حضور و غیاب آنلاین که به وسیله اثر انگشت یا روش‌های دیگر مانند اسکن چهره، اسکن انبیه چشم، اسکن امضا، اسکن صدا که به وسیله تارهای صوتی تجزیه و تحلیل صورت می‌گیرد نسبت به دستگاه کنترل تردد کارتی، از یک سری مزایا و همچنین معایب برخوردار است. در سیستم حضور و غیاب کارتی امکان گم شدن کارت و همچنین جا گذاشتن کارت بالاست و حتی از لحاظ امنیتی نیز ممکن است در مواقعی با مشکل کپی شدن کارت مواجه شوید. دستگاه حضور و غیاب انگشتی نیز با تمام مزایایی که دارد اعم از صرفه جویی در وقت و هزینه ممکن است در مواقعی که انگشت فرد مورد نظر مرطوب باشد یا بریدگی خاصی ایجاد شود، موقعیت قرار گرفتن انگشت اشتباه باشد و حتی فشار دادن بیش از حد انگشت باعث عدم شناسایی فرد توسط دستگاه مورد نظر شود. البته باید این نکته را اضافه کنم که امروزه شرکت‌های بسیار موفقی در زمینه تولید دستگاههای حضور و غیاب وجود دارند که توانسته اند محصولات خود را در بالاترین سطح کیفیت و حساسیت تولید کنند که امکان به وجود آمدن مشکلاتی که در بالا به آن اشاره شد را به پایین‌ترین سطح ممکن کاهش دهند.

دستگاههای حضور و غیاب تشخیص چهره با تمام ویژگی‌های مثبتی که دارد، در مواقعی ممکن است آن حساسیت و هوشمندی کامل را نداشته باشد البته درصد رخ دادن همچین مواقعی بسیار کم است ولی به هر حال فروشگاه اینترنتی آریا ایمن خود را موظف می‌داند که تمام اطلاعات لازم را در اختیار مشتریان خود بگذارد تا مشتریان با اطلاعات کامل خرید خود را انجام دهند.

این مشکل عدم تشخیص، زمانی اتفاق می‌افتد که نور کافی برای تشخیص چهره وجود نداشته باشد و یا ممکن است در گذر زمان تغییراتی در چهره فرد ایجاد شود و حتی در مواقعی ممکن است زاویه چهره نسبت به دوربین تغییر کند که این امر باعث می‌شود دستگاه تشخیص چهره، صورت فرد مورد نظر را تشخیص ندهد و در نتیجه پیامی مبنی بر تاییدیه فرد مورد نظر صادر نشود. همانطور که در بالا به اشاره شد امروزه دستگاههای کنترل تردد به قدری پیشرفته شده‌اند که به وسیله اطلاعاتی که از فرد می‌گیرند می‌توانند عمل تشخیص هویت را با درصد خطای نزدیک به صفر انجام دهند.

قیمت دستگاه حضور و غیاب

دستگاه حضور و غیاب نیز مانند هر محصولی انواع و اقسام مختلفی دارد که نسبت به قابلیت‌هایی که در اختیار ما می‌گذارد و پشتیبانی کردن از فناوری‌های پیشرفته، قیمت آنها نیز متغیر است. شرکت‌های بسیار زیادی در تولید دستگاه کنترل تردد فعالیت دارند که در میان شرکت‌های خارجی شرکت‌های ایرانی بسیار موفقی مانند بتا و کارابان وجود دارند که می‌توانید لیست محصولاتشان را در فروشگاه اینترنتی آریا ایمن مشاهده کنید. دلایلی که باعث می‌شود قیمت انواع دستگاه حضور غیاب تفاوت زیادی داشته باشد می‌تواند در سرعت پردازش اطلاعات، میزان حساسیت تشخیص چهره، کیفیت قطعات بکاررفته و تعداد کارت و اثر انگشت قابل تعریف و همچنین اندازه صفحه نمایش باشد. البته این مواردی که گفته شد تعدادی از نکات تاثیر گذار در قیمت دستگاه حضور و غیاب می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان فروشگاه اینترنتی آریا ایمن تماس حاصل فرمایید تا با نیازسنجی دقیق شما مشتریان عزیز شما را برای خرید هرچه بهتر یک محصول راهنمایی کنند.

بهترین دستگاه حضور و غیاب

دستگاه حضور و غیاب

برای شناسایی بهترین دستگاه حضور و غیاب در ابتدا باید نیازهای خود را از دستگاه حضور و غیاب لیست کنید. مواردی که در هنگام خرید دستگاه کنترل تردد باید به آن توجه داشته باشید در وهله اول تعداد کارمندان یا پرسنل حاضر در آن مکان می‌باشد، اگر تعداد آن‌ها زیاد نباشد می‌توانید به خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی بسنده کنید و نیازی به هزینه اضافی نیست، در این میان شرکتهای داخلی و خارجی بسیار زیادی وجود دارند که محصولات با کیفیتی را ارائه می‌دهند که ما در ادامه به تعدادی از آنها اشاره خواهیم کرد. اگرقصد خرید دستگاه حضور و غیاب برای مکانی را دارید که نیاز به امنیت بالایی دارد باید از دستگاهی استفاده کنید که به وسیله قابلیت بیومتریک برای تشخیص هویت افراد استفاده می‌کند و در این صورت هم باعث افزایش امنیت می‌شود و هم سرعت عمل در ورود و خروج افراد را تسهیل میبخشد و از این جهت باید در انتخاب دستگاه مورد نظر دقت کافی را داشته باشید و گزینه‌ای را انتخاب کنید که هم سرعت تشخیص بالایی را داشته باشد و هم از دقت و حساسیت بالایی برخوردار باشد. بهترین دستگاه حضور و غیاب برای مکان‌هایی که پرسنل زیادی داشته باشد، دستگاهی است که وسیله اثر انگشت هویت افراد را کنترل ‌کنند نمونه‌های مختلفی از این نوع دستگاه وجود دارد که قادرند تا 10 اثر انگشت برای هر فرد را پشتیبانی کنند و زمان تشخیص هویت در آنها زیر دو ثانیه می‌باشد به همین منظور در هنگام خرید محصول مورد نظرتان باید دقت کافی را داشته باشید و به فاکتورهای قید شده توجه خاصی داشته باشید.

شرکتهای ایرانی بسیارموفقی وجود دارند که در زمینه تولید محصولات حفاظتی و امنیتی از جمله دستگاههای حضور و غیاب، فعالیت گسترده‌ای دارند. شرکت کارابان یکی از آن ها می‌باشد که به صورت کاملا تخصصی روی محصولات کنترل تردد فعالیت می‌کند و توانسته دراین مدت انواع این محصول با قابلیت‌ها و کاربرد های مختلف را تولید کند. یکی از محصولات این شرکت، دستگاه حضور و غیاب کارابان مدل KTA-630WIFI است که قابلیت تشخیص چهره، اثر انگشت، کارت بدون تماس و همچنین کلمه عبور را دارد و می‌تواند تا ضرفیت 400 چهره و 1000 کارت را پوشش دهد. این دستگاه دارای نرم افزار حضور و غیاب و محاسبه دستمزد و حقوق می‌باشد که قابلیت اتصال به wifi را نیز دارد. این دستگاه برای مکان‌های نظامی و امنیتی می‌تواند بهترین گزینه باشد البته نباید از قیمت بالای آن نیز گذشت و از طرفی قیمت آن نسبت به قابلیت‌هایی که در اختیار ما می‌گذارد بسیار معقول به نظر می‌رسد.

دستگاه حضور و غیاب کارابان مدل KTA-630 ID WiFi دستگاه حضور و غیاب کارابان مدل KTA-630 ID WiFi    دستگاه حضور و غیاب کارابان مدل KTA-630 ID WiFi

خرید دستگاه حضور و غیاب

اگر شما هم جزء افرادی هستید که قصد خرید دستگاه حضور و غیاب برای مجموعه خود هستید شاید برای شما هم سوالات بسیار زیادی پیش آمده است که چه دستگاهی با چه قابلیتی مناسب مجموعه شماست، دیگر نگران این موضوع نباشید زیرا شرکت آریا ایمن با داشتن نمایندگی فروش دستگاه حضور و غیاب برای تعدادی از شرکت‌ها میتوانند تمام سوالات شما را جوابگو باشند و شما را برای یک خرید مناسب راهنمایی کنند. شما می‌توانید تمامی محصولات ارائه شده توسط این فروشگاه را در سایت آریا ایمن مشاهده کنید و در صورت تمایل اقدام به خرید دستگاه کنترل تردد بکنید.

مشکلاتی که دستگاههای حضور و غیاب دارند

علاوه بر تمام مزایایی که دستگاههای حضور و غیاب دارند یکسری ایراداتی بر آنها وارد است که غیر قابل چشم پوشی است. به عنوان مثال دستگاههای حضور و غیاب اثر انگشتی مشکلی که دارند این است که اگر شست انگشتی که برای شناسایی خودتان برای سیستم تعریف کرده‌اید کمی کثیف باشد یا بر اثر حادثه ای بریدگی جزئی ایجاد شده باشد. دستگاه قادر به شناسایی آن نخواهد بود. در مورد دستگاههای حضور و غیاب تشخیص چهره باید خدمتتان عرض کنم که یکی از دقیق ترین و بدون نقص ترین دستگاههای کنترل تردد می‌باشند که میتواند در هر شرایطی چهره فرد را شناسایی کند به عنوان مثال تغییرات چهره مانند آرایش کردن و ریش گذاشتن نمیتواند مانعی برای شناسایی چهره فرد مورد نظر شود.

علاوه بر تمام مزایایی که دستگاههای حضور و غیاب دارند یکسری ایراداتی بر آنها وارد است که غیر قابل چشم پوشی است.در مورد دستگاه کنترل تردد کارتی نیز عیبی که وجود دارد این است که می‌توان با کارت افراد دیگر ورود و خروج کرد و این باعث می‌شود سطح امنیت پایین بیاید و همچنین اگر کارت فردی به هر دلیلی گم شود، صادر کردن دوباره آن کارت نیاز به زمان دارد و این می‌تواند در پروسه ورود و خروج خلل ایجاد کند.

ادامه مطلب