فیلتر محصولات

قیمت

تومان تومان

تولید کننده

بیشتر... کمتر

محصول کشور

فیلتر

دستگاه اکسس کنترل

این روزها دستگاه اکسس کنترل را می‌توان در انواع و اشکال گوناگون با نحوه کارکرد متفاوتشان در بیشتر مکانهایی که محل رفت و آمد یک سری اشخاص و برای کنترل دسترسی آنها به مجموعه‌ای از منابع ‌باشد، مشاهده کرد. این ساده‌ترین تعریفی است که می‌توان از یک دستگاه کنترل دسترسی داشته باشیم. اگر کمی دقت کنیم بیشتره ما همه روزه با این دستگاههای کاربردی سرو کار داریم، از گیت‌های ورود و خروج مترو گرفته تا ورزشگاهها، اماکن نظامی، اماکن عمومی و حتی برای ساختمان‌های مسکونی و تمام مکان‌هایی که نیاز به کنترل ورود و خروج ، و مشخص کردن مقدار دسترسی یک گروه از افراد جامعه باشد نیاز به یک دستگاه کنترل دسترسی احساس می‌شود تا از ورود افراد غیر مجاز جلوگیری کنند که امر باعث بالا رفتن امنیت در آن مکان می‌شود و در بعضی از مدل‌های دستگاه اکسس کنترل ، امکان گزارش گیری را نیز دارید، مانند گزارش تعداد رفت و آمد انجام شده، زمان رفت و آمد، ساعات پرتردد و ساعات خلوتی و یک سری اطلاعات دیگر، که به سازمانها علاوه بر ایجاد امنیت کمک بسیار زیادی را در اتخاذ بعضی از تصمیمات میکند.اگر کمی جزئی‌تربه مسئله کنترل دسترسی نگاه کنیم کاربرد آن را نمی‌توان تنها در ورود و خروج افرد محدود کرد بلکه کاربردهای مهم تر و حساس‌تری مانند تعیین مقدار دسترسی افراد یک سازمان به بعضی از فایل‌های سیستمی و یک سری داده‌های محرمانه می باشد، این موضوع در شرکت‌ها و سازمان‌هایی که زیربنای فعالیتشان بر بستر شبکه می‌باشد می‌تواند یک از ملزومات بسیار مهم و حیاتی باشد. ما در ادامه قصد داریم تا انواع مختلف دستگاه اکسس کنترل و کاربرد آن را به طور کامل شرح دهیم، اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری در رابطه با دستگاه کنترل دسترسی کسب کنید تا انتهای مقاله با ما باشید.

دستگاه حضور و غیاب

انواع مختلف دستگاه اکسس کنترل

به دلیل مهم بودن موضوع کنترل دسترسی در تمام دنیا، باعث شده است شرکت‌های زیادی انواع مختلف دستگاه اکسس کنترل را طراحی و تولید کنند که روز به روز تکنولوژی ساخت آنها پیشرفته تر شده و همچنین ضریب امنیت آنها نیز بالا رفته است. دستگاه اکسس کنترل در ظاهر همانند دستگاههای حضور و غیاب می‌باشد و تفاوتی که با دستگاههای حضور و غیاب دارند در نرم افزار آنهاست که از دستگاههای حضور و غیاب به کلی برای اهداف دیگری در سازمانها استفاده می‌شود که باعث می‌شود یک مدیریت بسیار دقیق از کارکرد پرسنل داشته باشیم. ما در ادامه قصد داریم شما را با انوع دستگاه ورود خروج آشنا کنیم تا اطلاعات شما نسبت به این دستگاه منحصر به فرد کامل شود.

دستگاه ورود و خروج کارتی

بدون شک همه ما در زندگیمان یکبارهم شده از دستگاه اکسس کنترل کارتی استفاده کرده‌ایم، نمونه آن را می‌‌توان در مترو‌ها و اتوبوس‌ها مشاهده کرد که با قرار دادن کارت در قسمت کارتخوان گیت که همان اکسس کنترل می‌باشد در صورت تایید شدن، شیشه‌های گیت باز شده وشما می‌توانید از آن عبور کنید. این نوع دستگاه ورود خروج یکی از متداول‌ترین و همچنین ارزانترین نمونه‌های یک دستگاه اکسس کنترل می‌باشد که کارکردی بسیار ساده دارند. شما می‌توانید با نصب این دستگاه درقسمت ورودی یک مکان خاص باعث شوید تنها افرادی که دارای کارت تعریف شده در دستگاه اکسس کنترل باشند حق ورود به آن را داشته باشند و باعث جلوگیری از دسترسی غیر مجاز به مکان مورد نظر شوید، امروزه حجم درخواست این نوع دستگاه به شدت رو به افزایش است. اگر شما هم قصد خرید دستگاه ورود و خروج را دارید می‌توانید با ورود به سایت فروشگاه اینترنتی آریا ایمن لیست انواع دستگاههای کنترل دسترسی را با مشخصات کامل آن مشاهده کنید و در صورت نیاز خرید خود را انجام دهید.

دستگاه ورود و خروج کارتی

دستگاه ورود و خروج اثر انگشتی

همانطور که از نام آن پیداست دراین روش از اثر انگشت هر فرد برای شناسایی او استفاده می‌شود که قطعا این نوع دستگاه ورود و خروج در محیط‍‌ها و مکان‌هایی استفاده می‌شود که از اهمیت بالاتری برخوردار باشند و به دلیل اینکه در مدل کارتی احتمال تقلب راحت تر است کمتر دیده می‌شود در سازمان‌ها یا شرکت‌هایی که پرسنل زیادی دارند از دستگاه ورود و خروج کارتی استفاده کنند. سنسور موجود در دستگاه ورود و خروج اثر انگشتی بیشتر از نوع متداول خود یعنی سنسور نوری استفاده می‌شود که به وسیله تصویربرداری نوری از سطح انگشت فرد به کمک یک سری الگوریتم های شناختی تعدادی از ویژگی‌های منحصر به فرد انگشت هر شخص را درون حافظه خود ثبت می‌کند تا بتواند در فرایند صدور تاییدیه با دقت بسیار بالایی عمل کند.

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی

نکته بسیار مهمی که در رابطه با سنسور‌های اثر انگشت وجود دارد دقت و کیفیت در کارکرد این سنسور‌هاست. در رابطه با سنسور‌های نوری، به دلیل ثبت یک تصویر دو بعدی از سطح انگشت نمی‌تواند جزییات بیشتر و دقیق تری از شیارهای انگشت فرد ثبت کند و در نتیجه گاهی ممکن است در شناسایی با مشکل مواجه شود. البته به لطف سنسورهای خازنی این مشکل به طور کامل حل شده است در این نوع سنسورها دیگر از روش عکسبرداری استفاده نمیشود بلکه به وسیله یک سری مدار خازنی بسیار کوچک جهت آنالیز خطوط سرانگشتان استفاده میشود که در این حالت امنیت و دقت را به بالاترین سطح خود ارتقا می‌دهد.

دستگاه ورود و خروج تشخیص چهره

در این روش که به وسیله تشخیص چهره ورود و خروج انجام می‌شود یکی از پیشرفته‌ترین روشها برای کنترل دسترسی افراد برای ورود و خروج به یک مکان خاص می‌باشد. شاید نیازی به استفاده از این نوع دستگاه اکسس کنترل در بیشتر مکانها نباشد و از آنجا که قیمت دستگاه ورود و خروج تشخیص چهره نسبت به دیگر مدل ها بالاتر است و در کنار آن امنیت بیشتری را در اختیار افراد میگذارد این نوع دستگاهها بیشتر درمکانهای حساس مانند مکانهای نظامی که نیاز به امنیت بالایی دارند استفاده می‌شود

دستگاه ورود و خروج تشخیص چهره

نکات مهم در هنگام خرید دستگاه اکسس کنترل

همانطور که می‌دانید برای خرید هر محصولی قبل ازهرچیز باید یک سری نکات را در نظر بگیریم تا بتوانیم محصولی را که مطابق با نیازمان هست را خریداری کنیم، دستگاه ورود خروج نیز شامل همین موضوع می‌شود. ما در ادامه نکات بسیار مهمی را که باید قبل از خرید در نظر داشته باشیم به صورت مختصر توضیح داده‌ایم، شما می‌توانید با خواندن آنها اطلاعات بسیار مهمی را رابطه با خرید دستگاه اکسس کنترل برای شرکت یا سازمانتان کسب کنید.

بر حسب مکان مورد نظر

اولین نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، مکانی است که قصد خرید دستگاه ورود خروج را برای آن دارید. برای مکان‌های عمومی بیشتر سعی می‌شود از دستگاه ورود و خروج کارتی استفاده شود. مانند باشگاههای ورزشی، استودیوم‌های ورزشی و یا هرمکان دیگری که از لحاظ امنیتی زیاد در معرض خطر نباشند. شاید مجبور شوید به خاطر تردد بالا در این مکانها از دو یا سه دستگاه کنترل اکسس استفاده کنید و اگر بخواهید از دیگر مدل‌ها که در آن‌ها از تکنولوژی پیشرفته‌تر و قطعات گرانتری استفاده شده، بهره ببرید مجبور هستید هزینه بیشتری را بپردازید و در آینده اگر قطعه‌ای از آن نیاز به تعمیر داشته باشد بدون شک هزینه تعویض یا تعمیر آنها بیشتر از مدل‌های کارتی می‌باشند.

مقدار حافظه دستگاه ورورد و خروج

یکی از فاکتورهای بسیار مهم در هنگام خرید دستگاه ورود و خروج مقدار حافظه ای است که می‌تواند پشتیبانی کند بنابراین در هنگام خرید باید تعداد پرسنل خود را مد نظر داشته باشد و اینکه در روز چه تعداد تردد صورت می‌گیرد و از این لحاظ انواع بسیار مختلفی از دستگاه ورود خروج وجود دارند که شما می‌توانید با در نظر گرفتن آن خرید خود را انجام دهید. بعضی از این دستگاهها قابلیت تشخیص 10000 کارت، 3000 اثر انگشت و 50000 تردد را دارد و این مقدار می‌تواند در دیگر مدل‌های دستگاه کنترل تردد بالاتر برود و به 500000 اثر انگشت و 10 میلیون تردد برسد و این مدل می‌تواند در سازمان‌هایی استفاده شود که تعداد پرسنل آن از 1000 نفر بالاتر برود. نکته مهمی که در این رابطه وجود دارد نحوه خروجی گرفتن از آن است که در بعضی از مدل‌ها شما می‌توانید انتقال اطلاعات را از طریق فلش یا کابل به کامپیوتر مرکزی انجام دهید و همچنین شما می‌توانید در مدلهای دیگر این دستگاه به وسیله اتصال مودم یا WIFI عمل انتقال را انجام دهید. بنابراین توصیه می‌شود در هنگام خرید دستگاه کنترل اکسس توجه خاصی به این موضوع داشته باشید.

داشتن باطری پشتیبان

همانطور که می‌دانید تمام دستگاههای برقی از یک جریان ثابت برق استفاده می‌کنند بنابراین در هنگام قطعی ناگهانی برق در معرض خطر قرار می‌گیرند و این مسئله مربوط به دستگاه حضور و غیاب نیز می‌شود و برای جلوگیری از به وجود آمدن این مشکل شرکت‌های تولید کننده دستگاه حضور و غیاب از یک باطری پشتیبان در محصولات خود استفاده می کنند که در هنگام قطعی برق با مشکل مواجه نشوند و این موضوع می‌تواند یکی از فاکتور‌های تعیین کننده درهنگام خرید این دستگاه باشد.

نحوه دسترسی به اطلاعات

همه ما نیاز داریم هر زمان که لازم بود به اطلاعات و گزارشات ثبت شده در دستگاه اکسس کنترل دسترسی داشته باشیم و گاهی اوقات لازم است که با دستگاه مذکور تعامل و ارتباط داشته باشیم و برای رسیدن به این منظور از طریق دو روش امکان پذیر می‌باشد. یکی از روشها، تعامل از طریق منوی خود دستگاه می‌باشد که می‌توانید از طریق آن به اطلاعات مورد نظرتان دسترسی پیدا کنید. و روش دیگر از طریق نرم افزار اختصاصی خود دستگاه که قابل نصب روی کامپیوترتان است و در این مورد دیگر نیاز نیست که از جای خود بلند بشوید بلکه می‌توانید از طریق خود نرم افزار که به دستگاه اکسس کنترل متصل می‌باشد یک گزارش کامل به صورت یک فایل اکسس از تعداد تردد و ساعات ورود و خروج افراد دریافت کنید.

قیمت دستگاه ورود و خروج

همیشه قیمت یک محصول از موارد تعیین کننده در انتخاب آن می‌باشد. شما باید درابتدا در نظر بگیرید که چه مقدار بودجه‌ای قصد دارید برای خرید دستگاه ورود و خروج هزینه کنید اگر مدیر یک سازمان بزرگ هستید نیاز دارید دستگاهی انتخاب کنید که قابلیت‌های بالایی را در اختیار شما بگذارد و بتواند در طولانی مدت جوابگوی شما باشد. مدلهای خارجی بسیار زیادی در بازار وجود دارند که به دلیل استفاده از تکنولوژی های بسیار پیشرفته در خود از قیمت بالایی برخوردار هستند. در مدل‌های ایرانی نیز می‌توانید یک محصول با کیفیت را پیدا کنید و برای این موضوع کافیست یک تحقیق کوچک در مورد برندهای ایرانی بکنید که در زمینه تولید دستگاههای ورود و خروج فعالیت دارند که بدون تردید می‌توانید یک محصول مطابق با نیازتان و قیمت قابل قبول از میان این شرکتهای موفق ایرانی پیدا کنید.

ادامه مطلب