فیلتر محصولات

قیمت

تومان تومان

تولید کننده

بیشتر... کمتر

محصول کشور

نوع نصب

جنس بدنه

برق مورد نیاز

نوع سیستم

تعداد نفر برای برقراری ارتباط

نوع ارتباط داخلی

فیلتر

ارتباط داخلی

ارتباط داخلی امروزه جهت ارتباط مستقیم بین دو یا چند واحد مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع ارتباط دارای دو عدد گوشی بوده که معمولاً از برق ۲۲۰ ولت شهری تغذیه می‌کند و به دو شکل ارتباط داخلی بی سیم و ارتباط داخلی با سیم تولید و روانه بازار می‌شوند. همانطور که می‌دانید امروزه تمامی محصولات جدید معمولاً در جهت بهبود موقعیت‌ها تولید می‌شوند و با توجه به میزان کاربرد و عملکرد مورد سنجش قرار گرفته و طراحی و ساخت کالا با امکان برقراری ارتباط داخلی از اهمیت بالایی برخوردار است، امروزه شرکت های تولید کننده آیفون تصویری نیز قابلیت ارتباط داخلی را در تولید محصولاتشان در نظر گرفته اند که بتوانند رضایت مشتریانشان را بیش از پیش برآورده سازند و بتوانند نیاز های بیشتری از آنان را برطرف سازند. در این مطلب قصد داریم سیستم ارتباط داخلی را مورد بررسی قرار دهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشد.

ارتباط داخلی

سیستم ارتباط داخلی

ارتباط داخلی یا ارتباط داخلی اینترکام در ساختمان‌ها دارای اهمیت و محبوبیت بسیاری است. با استفاده از این سیستم‌ها به راحتی می‌توانید با واحدهای داخل یک مجموعه ارتباط برقرار نمایید. این سیستم با توجه به کاربرد و عملکرد شامل دسته‌های مختلفی می‌باشد که شما عزیزان با توجه به ضرورت و شرایط مناسب می‌توانید نوع مناسب آن را انتخاب نمایید. به طور کلی می‌توان گفت ارتباط داخلی به دستگاهی گفته می‌شود که وظیفه ارتباط بین یک دستگاه با چند دستگاه را دارد. این دستگاه‌ها برای انواع مراکز و منازل مناسب و قابل استفاده می‌شود.

کارکرد ساده و آسان این محصول باعث شده است؛ مخاطبان بسیاری جذب آن شده و جهت برقراری ارتباط از آن استفاده کنند. افراد نیاز به برقراری ارتباط با دیگران در طی روز دارند؛ این دستگاه بسیار کاربردی بوده و در مراکز و منازل می‌توانند تا حد چشمگیری از رفت و آمدها و طی کردن مسافت‌های طولانی برای افراد جلوگیری نماید. این سیستم معمولاً دارای انواع مختلفی می‌باشد که در ادامه به معرفی هر یک از آن می‌پردازیم.

سیستم ارتباط داخلی یک به یک

سیستم ارتباط داخلی یک به یک همانطور که از نامش پیداست راهی برای برقرار کردن ارتباط در داخل یک واحد مورد استفاده قرار می‌گیرد. به این صورت شما عزیزان می‌توانید با استفاده از این نوع ارتباط در ساختمان‌های پر واحد یا دوبلکس؛ بین دو نقطه از واحد یک ارتباط صوتی قابل قبول برقرار نمایید. علاوه بر اینکه گوشی‌های ارتباط داخلی می‌توانند به یکدیگر اتصال داده شوند.

ارتباط داخلی یک به یک برخی از برندها امکان برقراری ارتباط بین آن ها و یا آیفون تصویری نیز در نظر گرفته است. به این صورت که آیفون صوتی را به آیفون تصویری در داخل واحد متصل کرده و به این صورت با آن می‌توانید بین دو نقطه ارتباط برقرار نمایید. با استفاده از این آیفون صوتی با مراجعه کننده نیز می‌توانید ارتباط برقرار کرده و حتی درب ساختمان را باز نمایید. برخی از مدل‌های این سیستم برای تغذیه از باتری استفاده می‌کنند.

سیستم ارتباط داخلی یک به n (یک واحد با دیگر واحدها)

این نوع ارتباط داخلی صوتی به ارتباط داخلی یک به چند معروف است، شما عزیزان می‌توانید با گوشی صوتی با دیگران در داخل ساختمان ارتباط برقرار کنید. به عنوان مثال مدیریت مجموعه با سایر بخش‌ها به راحتی می‌تواند ارتباط صوتی برقرار نماید. معمولاً روی آیفون صوتی مورد نظر صفحه کلیدی وجود دارد که دارای شماره‌های ۰ تا ۹ است. با استفاده از صفحه کلید آن می‌توان شماره واحد مورد نظر را گرفته و ارتباط برقرار نمایید. توجه داشته باشید که این ارتباط داخلی می‌تواند توسط واحد نگهبانی با واحدهای دیگر صورت بگیرد.

سیستم ارتباط داخلی همه با هم

ارتباط داخلی همه با هم

در سیستم ارتباط داخلی همه با هم ، تمام واحدهای مجموعه می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار نمایید. این واحدها در برخی مدل‌های امکان دارد تا ۲۴۰ و یا بالاتر نیز برود. البته در نظر داشته باشید که برخی از مدل‌های این سیستم دارای قابلیت استفاده به صورت گروهی می‌باشد. همچنین مدل‌هایی با امکان نمایش شماره واحد مورد نظر وجود دارد. مهمترین محصولات برندی که این مدل را داراست می‌توان به ارتباط داخلی سیماران یک به بیست DMS از اشاره کرد. واحدها می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و تماس گیرنده صرفاً تنها یک واحد نمی‌باشد.

مزایای استفاده از پکیج ارتباط داخلی

بهتر است بدانید استفاده از ارتباط داخلی مزایا و بسیاری را به همراه دارد و باعث شده است تا امروزه در موارد بسیاری از این سیستم استفاده شود. برخی از مزایای استفاده از این سیستم به شرح زیر می‌باشد.

1. استفاده از این سیستم‌ها برای برقرار کردن ارتباط بین دو یا چند واحد با کیفیت بسیار بالای صدا انجام می‌شود.

2. از این سیستم‌ها برای محیط‌هایی که دارای واحدهای زیادی تا ظرفیت ۲۴۰ می‌توانید جهت برقراری ارتباط استفاده کنید.

3. در محیط‌های با فاصله بسیار زیاد از هم دارای قابلیت نصب است.

4. معمولاً بسیاری از این سیستم‌ها ۴ مکالمه همزمان پشتیبانی می‌کند.

5. هزینه اقتصادی این نوع ارتباط‌ها بسیار پایین می‌باشد. به همین خاطر از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و بسیاری از افراد جهت برقراری ارتباط بین واحدها از آن استقبال می‌کنند.

6. سیستم‌ها دارای طول عمر بالا می‌باشد.

7. مکالمات به صورت محرمانه است.

8. مجهز به لامپ سه رنگ تشخیص وضعیت خط است.

چه زمانی باید از ارتباط داخلی استفاده کنیم

ارتباط داخلی ابزاریست که این روزها طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است زیرا میتواند دسترسی کارمندان یک شرکت به یکدیگررا سهولت ببخشد و در نتیجه باعث صرفه جویی در زمان و انرژی شود. اگر شرکتی دارید که از چندین طبقه تشکیل شده است و هر طبقه تعداد مشخصی اتاق دارد میتوانید به راحتی با وسیله ای به نام ارتباط داخلی تمامی اتاق ها را به یکدیگر متصل کنید.

کارکرد ساده و آسان این محصول باعث شده است؛ مخاطبان بسیاری جذب آن شده و جهت برقراری ارتباط از آن استفاده کنند.وجود سیستم ارتباط داخلی یا اینترکام زمانی احساس می‌شود که قصد داشته باشید یک ارتباط صوتی دو نفره به صورت یک طرفه یا دو طرفه و یا یک ارتباط چند نفره به صورت همه با هم برقرار کنید البته ناگفته نماند شما در ایجاد این نوع ارتباط صوتی یک محدودیت فاصله‌ای دارید که ممکن است این موضوع روی هدفی که دارید تاثیر بگذارد.

ارتباط داخلی ابزاریست که این روزها طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است زیرا میتواند دسترسی کارمندان یک شرکت بهبرای محیط هایی مانند مطب دکتر یک ارتباط داخلی یک به یک می‌تواند بسیار سودمند باشد و همچنین در یک شرکت، ارتباط رئیس با منشی با یک سیستم ارتباط داخلی یک به یک ایجاد می‌شود تا رئیس و منشی بتوانند به راحتی با یکدیگر یک ارتباط صوتی دو نفره داشته باشند.

سخن پایانی

سیستم ارتباط داخلی یکی از محصولات بروزی است که این روزها مورد استفاده افراد بسیار زیادی است. همچنین انواع آن، مزایای استفاده از محصول و .. را بیان کردیم. به طور کلی در هر مکانی که شما نیاز به برقراری ارتباط با واحدهای داخل داشته باشید؛ می‌توانید در کنار آیفون تصویری از این سیستم بهره مند شوید. البته در نظر داشته باشید که بدون آیفون تصویری نیز می‌توانید از آن استفاده کنید. اگر قصد خرید ارتباط داخلی و همچنین اطلاع از قیمت ارتباط داخلی را دارید می‌توانید از کارشناسان فروشگاه اینترنتی آریا ایمن نیز کمک گرفته و مشاوره لازم را دریافت نمایید.

ادامه مطلب