راهنمای خرید دوربین مدار بسته

یکی از مهم ترین ابزار های حفاظتی ، امنیتی مورد استفاده ی این روز ها دوربین های مداربسته است که می توان انواع مختلف آن را در گوشه کنار اماکن دولتی ، خصوصی ، خیابان ها ، فروشگاهها و حتی خانه ها وهرمکانی که نیاز به امنیت دارد مشاهده کرد و این روزها استفاده از دوربین های مدار بسته نه فقط به خاطرامنیت بلکه دلایل متعدد دیگری نیز دارد که باعث شده حجم تقاضای این وسیله ی کاربردی بسیار بالا برود، و با گذشت زمان تکنولوژی ساخت دورربین های مدار بسته پیشرفته تر از گذشته شده است و می تواند کفیت بالاتری را به مخاطبین بدهد، به دلیل گستردگی بالای انواع دوربین های مدار بسته با کاربرد و تکنولوژی و کیفیت ساخت متفاوت برای افرادی که هیچ شناختی در حوزه ی دوربین های مدار بسته ندارند. انتخاب یک محصول متناسب با نیازشان کار بسیار دشواری است و همین دلیل ما این نیاز را احساس کردیم که راهنمای خرید نسبتا جامع در مورد دوربین های مدار بسته بنویسیم تا بتوانیم شما را برای خرید یک دوربین مدار بسته ی مناسب راهنمایی کنیم.

انواع دوربین های مدار بسته

1- دوربین های تحت شبکهIP

2-دوربین های AHD

3-دوربین های وایرلس

4-دوربین های آنالوگ

دوربین های تحت شبکه :

این نوع از دوربین های مداربسته یکی از با کیفیت ترین دوربین های موجود در بازار هستند که به خاطر قابلیت هایی که دارند خریداران خاص خود را دارد، این دوربین های مدار بسته مناسب افرادی هستند که کیفیت بالای تصویر یکی از مهم ترین اولویت های آن هاست که می تواند یک تصویرواضح تا 20 مگا پیکسل و بدون افت کیفیت را دراختیارافراد بگذارد که این ویژگی های منحصر به فرد باعث شده قیمت این دوربین ها را بالا ببرد، این نوع دوربین ها مدار بسته از کابل شبکه برای انتقال تصویر استفاده می کنند و تغذیه ی این نوع دوربین ها نیز به وسیله ی همان کابل شبکه انجام می شود و دیگر نیاز به کابل اضافی برای منبع تغذیه وجود ندارد.

همانطور که ذکر شد این دوربین ها به دلیل داشتن کیفیت تصویری بسیار بالا بیشتر برای مکان های مهم قابل استفاده است که داشتن امنیت در آن مکان ها از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است مکان هایی همچون بانک ها ، مراکز دولتی ، مراکز نظامی که کیفیت تصویر دریافتی بسیارمهم است.

دوربین های AHD :

می توان گفت یکی از پرفروش ترین نوع دوربین های مداربسته ، دوربین های AHD هستند که توانسته اند به خوبی جای خود را در بازار دوربین های مدار بسته باز کنند. این دوربین کیفیت تصویر بسیار بالایی نسبت به دوربین های آنالوگ دارند و می توانند 4 برابر بهتر از دوربین های آنالوگ تصویر خروجی را به ما نشان دهند نکته ی قابل توجه ای که در مورد این دوربین ها وجود دارد نداشتن تاخیر در انتقال تصاویر زنده است. که بدون شک می توان گفت بهترین انتخاب برای دوربین های نظارتی می باشند که این دوربین ها می توانند تصاویر را با کیفیت 2 مگاپیکسل نشان دهند. و از طرفی قیمتی بسیار مناسب تر از دوربین های تحت شبکه دارند.

دوربین های وایرلس:

اگر به دنبال یک دوربین مداربسته ای هستید که نیاز به تجهیزات زیادی برای راه اندازی و استفاده از آن نداشته باشد و بتوانید خودتان به راحتی آن نصب و از آن استفاده کنید دوربین های مداربسته ی وایرلس می تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد همانطور که مشخص است دوربین های وایرلس نیازی به سیم کشی ندارند و از طریق وای فای قابل اتصال به اینترنت هستند و شما می توانید به راحتی از طریق گوشی تان به آن وصل شده و مکان مورد نظرتان را مشاهده کنید. این دوربین ها برای افرادی مناسب است که نیازشان از در حد نظارت بر یک مکان کوچک است که اهمیت چندانی از لحاظ امنیتی ندارد و شما می توانید با یک هزینه ی مناسب یک دوربین وایرلس خریداری کنید. این دوربین ها قابل اتصال به کامپیوتر و تلووزیون نیز هستند و شما می توانید برای تهیه ی یک فیلم آموزشی نیز از آن استفاده کنید.

دوربین های آنالوگ :

این نوع دوربین های مدار بسته یکی از اولین تکنولوژی های دوربین های مداربسته است. که امروزه به دلیل روی کار آمدن دوربین های تحت شبکه و AHD دیگر خیلی کم از این نوع دوربین ها استفاده می شود دلیل آن هم کیفیت پایین دوربین های آنالوگ نسبت به دوربین های جدید است. همانطور که میدانید کیفیت تصویر در دوربین های آنالوگ بر حسب TVL محاسبه می شود که هر چقدر این عدد بیشتر باشد مسلما کیفیت بهتری را به نمایش می گذارد.

نکات بسیار مهمی که در هنگام خرید یک دوربین مدار بسته به آن نیاز دارید

علت نصب دوربین :

اولین فاکتوری که در هنگام خرید یک دوربین مدار بسته به آن نیاز دارید محل و علت نصب دوربین است اول از همه باید مشخص شود که دلیل اینکه می خواهید دوربین نصب کنید ( نظارتی است یا مراقبتی )، مکان هایی مانند بانک ها و مراکز نظامی که نیاز به امنیت بالایی دارند باید از یک دوربین مداربسته ای با وضوح تصویر بسیار بالا استفاده کرد که به خوبی بتواند یک تصویر واضح از محوطه را به ما بدهد. برای این گزینه ها استفاده از دوربین های IP یا تحت شبکه با کیفیت تصویر بسیارعالی می تواند گزینه ی خوبی به شمار آید که امروزه این دوربین ها می توانند تصویری درحد 20 مگاپیکسل را در اختیار ما بگذارند. البته از قیمت بالای این دوربین ها نیز نباید گذشت بنابراین اگر بودجه ای که برای خرید یک دوربین مدار بسته تعیین کرده اید به اندازه ی کافی است می توانیم به شما قول دهیم این نوع دوربین های مدار بسته شما را از هر جهت راضی خواهد کرد. ولی اگر به دنبال یک دوربین مداربسته ای هستید که فقط قصد نظارت از مکانی را دارید برای مثال مکان هایی همچون فروشگاهها ، کارخانه ها، رستوران ها ، محل کارتان که دلیل عمده ی استفاده از دوربین در این مکان ها نظارتی می باشد و همچنین قصد دارید در زمان هایی که در خانه یتان نیستید از محل کار یا هر جای دیگری خانه یتان را نظارت کنید یک دوربین AHD می تواند به خوبی پاسخگوی نیاز شما باشد. ناگفته نماند دوربین های AHD اگر چه قیمت بسیار مناسب تری نسبت به دوربین های IP دارد ولی از لحاظ وضوح تصویر چیزی کم ندارد و همانطور که گفته شد 4 برابر کیفیت تصویر بالاتری نسبت به دوربین های آنالوگ دارد.

ویژگی دید در شب در دوربین های مداربسته :

همانطور که می دانید یکی از قابلیت های دوربین های مدار بسته قابلیت دید در شب است که بسته به نوع دوربین می تواند یک فاصله ی استاندارد را به بیننده نشان دهد که هر نوع دوربینی بنا به کیفیت ساختش می تواند فاصله ی بیشتری را پشتیبانی کند. که در دوربین های تحت شبکه این فاصله تا 60 متر هم می رسد که بسیار راضی کننده است. بعضی از این دوربین ها میتوانند یک تصویری رنگی را تا فاصله ی حداکثر 60 متر در تاریکی مطلق به ما بدهد که می تواند امنیت را بسیار بالا ببرد. بنابراین اگر قابلیت دید در شب برای شما چندان مهم نیست می توانید دوربینی را خریداری کنید که روی این قابلیت تمرکز چندانی نشده است اگرچه بیشتر دوربین های مدار بسته تا 20 متر را پشتیبانی می کنند.

مکانی که می خواهید دوربین را نصب کنید :

در هنگام خرید یک دوربین مدار بسته باید مشخص کنید که می خواهید دوربین را در یک مکان داخلی نصب کنید یا یک مکان خارجی و محوطه ی باز که از این جهت مقدار زاویه دیدی که دوربین پشتیبانی می کند بسیار مهم است، که بتواند قسمت های بیشتری از محوطه را پوشش دهد. برای مثال اگر می خواهید یک زاویه ی 360 درجه را به شما دهد باید دوربینی را خریداری کنید که دارای لنزی باشد تا این قابلیت را به شما بدهد که قطعا داشتن این قابلیت روی قیمت دوربین بی تاثیر نیست ولی اگر به دنبال دوربینی هستید که فقط یک تصویر ثابت از محیط را به شما بدهد، یک دوربین با زاویه دید ثابت برای شما کافیست.

جنس بدنه ی دوربین مدار بسته :

عموما موارد استفاده ی دوربین های مدار بسته به صنعتی و غیر صنعتی تقسیم می شود. دوربین های غیر صنعتی به دلیل مقاومت کم شان در برابر باران و گرد و خاک و یا ضربه، بیشتر برای مکان هایی مانند خانه های ویلایی، اماکن اداری، فروشگاهها و تمام مکان هایی که دوربین درمجاورت مواردی که گفته شد قرار نمی گیرند مناسب است معمولا دوربین های بولت به دلیل بدنه ی فلزیی که دارند برای محوطه های باز مناسب هستند و دوربین های دام به دلیل مقاومت کم شان در برای عوامل بیرونی برای مکان های بسته مناسب ترند. پس حتما قبل از خریدتان این نکته را در نظر داشته باشد که در آینده با مشکل مواجه نشوید.

لیستی از پرفروش ترین دوربین های مدار بسته:

دوربین های مدار بسته ی داهوا

شرکت داهوا یکی از محبوب ترین برند های تولید کننده ی دوربین های مداربسته است که توانسته در حوزه ی دوربین های مدار بسته به خوبی عمل کند و محصولاتی همگام با تکنولوژی به روز جهانی تولید و روانه ی بازار کند، شرکت داهوا یک تولید کننده ی چینی است که محصولاتش در دنیا بسیار شناخته شده است. شرکت داهوا تولید کننده ی دوربین های تحت شبکه و AHD است که در مدل های بولت ، دام ، و اسپید دام ودر کیفیت های مختلف طراحی و تولید می کند.

دوربین AHD داهوا مدل HFW1200SP-0360B

برخی از مشخصات این مدل :

 • ساخت کشور چین
 • دوربین AHD
 • مجهز به سنسور 2MegaPixle
 • برد دید در شب تا 30 متر
 • محصول کمپانی داهوا

دوربین AHD داهوا مدل HDW1200RP-VF

برخی از مشخصات این مدل :

 • ساخت کشور چین
 • محصول کمپانی داهوا
 • دوربین AHD
 • مجهز به دوربین 2MegaPixle
 • برد دید در شب تا 30 متر
 • حسگر تصویر 1.2/7 اینچی CMOS

دوربین های مدار بسته ی هایک ویژن

شرکت هایک ویژن یکی از معتبرترین برند ها در حوزه ی محصولات حفاظتی ، امنیتی است که در سال 2001 میلادی در هانژو چین تاسیس شد و توانسته تا کنون در بیش از 100 کشور محصولات خود را به فروش برساند و به خاطر کیفیت بالای محصولاتش توانسته در پروژه های بسیار بزرگ و مهم به کار گرفته شود. به کار گرفتن تعداد بالای نیروهای متخصص در بخش تحقیق وتوسعه ی این شرکت نشان از پیشرفت روز افزون و سهم بالای فروش دوربین های مدار بسته است که به گفته ی خود 7 تا 8 درصد فروش سالیانه ی خود را صرف تحقیق و توسعه ی محصولات خود می کند. نکته ی قابل توجه ای که در مورد محصولات هایک ویژن وجود دارد. قیمت مناسب آن است و همچنین به خاطر تنوع بسیاربالای محصولاتش می تواند جوابگوی نیاز تمام مشتریان اعم از پروژه های کوچک و بزرگ باشد.

دوربین مداربسته بولت AHD هایک ویژن DS-2CE16D0T-IR

برخی از مشخصات این مدل :

 • ساخت کشور چین
 • دارای دوربین AHD
 • مجهز به سنسور HD
 • دید در شب تا 20 متر
 • دارای حسگر تصویر 3/1 اینچی پیشرفته ی CMOS

دوربین های مداربسته ی سیماران

شرکت سیماران قریب به 50 سال است که در حوزه ی تولید سیستم های حفاظتی مشغول به فعالیت است و توانسته به خوبی نام برند خود را در میان مشتریان دوربین های مداربسته جای دهد و به خاطر کیفیت خوب و قیمت قابل قبول محصولات فروش نسبتا خوبی را در میان برند های معتبر خارجی دارد، شرکت سیماران محصولاتش را در مدل های بولت و دام تولید و روانه ی بازار کرده است و همچنین با گارانتی 2 ساله ی محصولاتش اعتماد مشتریانش را به خوبی کسب کرده است. اگر به دنبال یک دوربین مداربسته ی با کیفیت و با قیمت مناسب هستید که بتواند نیاز های شما را تا حد قابل قبولی برطرف کند ما به شما برند ایرانی سیماران را معرفی می کنیم. در ادامه به تعدادی از مدل های پرفروش دوربین های مدار بسته ی سیماران اشاره می کنیم.

دوربین مداربسته دام AHD سیماران SM-D531IRVR

برخی از مشخصات این مدل :

 • ساخت کشور ایران
 • دوربین AHD
 • مجهز به سنسور 1080
 • دید در شب تا 20 متر
 • جنس بدنه از فلز
 • دارای حسگر تصویر 1/2.9 اینچی CMOS
 • دارای درجه ی حفاظت IP66

دوربین مداربسته بولت AHD سیماران SM-IR728

برخی از مشخصات این مدل :

 • ساخت کشور ایران
 • دوربین HD
 • مجهز به سنسور 1080P
 • دید در شب تا 20 متر
 • درجه ی حفاظت IP66
 • گارانتی 2 ساله
 • حداقل مقدار روشنایی مورد نیاز 0.1 لوکس
 • جنس بدنه از آلومینیوم

نتیجه گیری :

مدل هایی که در بالا به آن ها اشاره شد تنها تعداد معدودی از برند های موفق دوربین های مدار بسته است، که بدون شک برند هایی مانند داهوا و هایک ویژن قابل قیاس با برند های ایرانی نیست، ما در این مقاله سعی کردیم علاوه برمعرفی دو برند بسیار موفق خارجی نام یک برند ایرانی را هم بیاوریم تا برای افرادی که مایل به خرید کالای ایرانی هستند قابل استفاده باشد. اگر قصد شما از خرید یک دوربین مدار بسته برای پروژه های بسیار بزرگ و حساس می باشد. برند هایی مانند هایک ویژن ، داهوا  و ورتینا می تواند به خوبی نیاز شما را برطرف کند که در مدل های AHD و IP موجود می باشد. ولی اگر به هر دلیلی به دنبال یک برند خوب و با سابقه ی ایرانی هستید . ما به شما برند سیماران را معرفی می کنیم.

همچنین شما می توانید به وسیله ی تماس با کارشناسان فروشگاه اینترنتی آریا ایمن و مشورت با آن ها بهترین گزینه را برای خرید انتخاب کنید.